Poštovani,
    Koliko dugo mogu da odlažem ugradnju pejsmejkera ako je frakcija srca 31% , pijem dilatrend 12.5 2x1,
    Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      sa ejekcijskom frakcijom od 31% vama treba ugraditi nešto jače od pejsmejkera a to je defibrilator. Takav tip pejsmejkera se ugradjuje u Nišu, Beogradu i Novom Sadu pa bi vas trebao sagledati neko od lekara iz tih centara ako ste iz Srbije, naravno. Ne mogu vam reći koliko možete odlagati ugradnju, niste dali dovoljno drugih informacija.