Poštovani doktore,
    preležao sam coxaki virus, rezultat je povišena srčana frekvencija, puls u mirovanju blizu sto, radio sam i test opterećenja i ekg koji su pokazivali pojačanu srčanu frekvencu. Lekar mi je prepisao concor 2.5 mg svako jutro da uzimam naredna tri meseca do sledeceg testiranja jel to ok, uz odsustvo jačih fizičkih aktivnosti, kako bi se srčni mišić oporavio i ojačao? I da li bi uz taj lek smeo da pijem preparate ginko bilobe pošto mi dolaze ispitni rokovi a ginko mi baš pomaže u koncentraciji, da li on utice na delovanje concora?
    Unapred zahvalan na odgovoru!

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      srčani mišić neće ojačati od concora već će biti pošteđen veće srčane frekvence i potrošnje kiseonika u miokardu. Verujte mi da ne znam puno o preparatima ginka ali nisam čuo ni za kakvu interakciju zbog koje ih ne bi smeli uzimati zajedno.