Poštovani,
    imam 36 godina, prestala da pušim pre sedam meseci posle 20 godina, višak od 7,8 kilograma, ekg i eho srca su ok, biohemija, bubrezi i štitna zlezda takođe, ipak, gotovo svaki dan bar jednom osetim kako mi srce ispreskače u zoni pleksusa. To traje par sekundi i prestane ali je dovoljno da me poremeti. U prethodnom periodu pritisak mi je odjednom skakao na 140 sa 95 ali se onda stabilizovao i sad mi kućni merač pritiska najčešće pokazuje da je gornji oko110 a donji oko 84, mada se deševa i da mi gornji ide do 140 dok mi je puls gotovo uvek ubrzan (oko93). Da li su te vrednosti pritiska suviše blizu i pada li vam na pamet šta bi moglo da mi bude.
    Hvala na razumevanju.

    Odgovoreno: 29. 05. 2009.
    • Poštovani,
      to što osećate su verovatno ekstrasistole tj. prevremeni srčani udari. Mogu se javiti i u puno stanja koja ne predstavljaju bolest, čak i kao simptom drugih organa, na primer želuca. Ubrzan puls može biti prisutan tokom dana zbog povišenog tonusa adrenergičkog sistema, tj. kod nervoznih osoba.