Poštovani,
    pre 5 meseci mom ocu je na institutu na Dedinju urađen trostruki bajpass. Kontrole posle toga su pokazivale dobre rezultate. Pre 15 dana bio je na rehabilitaciji u niskoj banji gde mu je urađen test opterećenja koji je pokazao da u trećem minutu u stanju odmora ima epizodu v entrikularne fibrilacije. Interesuje šta čineti ako se ovakva dijagnoza javi po operaciji bajpass i da li mu je život ozbiljno ugrožen. Napominjem da je pre testa opterećenja savetovan da ne koristi beta blokatore ( presolol) pa ih on nije ni koristio.
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      da je imao ventrikularnu firbilaciju morao bi da dobije elektrošok jer je to stanje kliničke smrti, pa mislim da niste dobro interpretirali nalaz. A ako je nalaz tačan, ako je imao šok, treba mu ugraditi defibrilator (Niš, Beograd, Novi Sad)