Poštovani,
    moj otac je pre dva i po meseca imao infartkt. Prvih mesec dana se nije uopšte kretao, a onda mu je lekar odobrio kratke šetnje - do 200m. Na poslednjoj kontroli mu doktor nije rekao ništa konkretno u vezi dužine šetnji i on je na svoju ruku krenuo da šeta 3 puta dnevno lagano po parku i to svaki put po oko 3 km. Da li bi on to smeo da radi? Nosio je holter i sad čeka sledeću kontrolu da doktor vidi rezultate. I da li možda znate koliko dugo je predviđeno bolovanje za pacijente koji su preživeli infarkt. On bi oko nove godine trebao u penziju.
    Hvala najlepse.

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      ako mu aktivnost ne smeta neka šeta, važno je da kretanje ne izaziva bolove ili neke druge tegobe. Dužina bolovanja zavisi od težine infarkta i prisustva ostalih oboljenja.