Poštovani,
    Pijem lekove za pritisak hemokvin, presolol, monizol, kardijopirin iza masnoću simvor od 10mg. Konstantno imam aritmiju srca, a imam ugrađene stentove, i pritisak mi stalno varira. Šta da radim po ovom pitanju. I kakva je uloga leka monizol pošto su mi rekli da ga ne pijem.
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      monizol širi koronarne arterije i mislim da vam je od koristi, samo ako vas boli glava od njega ne trebate ga piti. Varijacije pritiska su obično odraz nervne labilnosti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #29184

    • Ponavljam ova pitanja, jer nije uspelo prvo slanje. Evo mojih problema: od svoje 19-te godine bolujem od visokog pritiska. Intezivno lečenje sam počeo pre 20 godina i sada primenjujem punu terapiju: monopril 20mg, concor 5md, spironolakton 50, bromazepan 3mm, ovo sve ujutru. U podne norvacs 15mg, uveče monopril 20mgi bromazepan 3mg. Pored ovog problema imam šećer koji lekovima držim u granicama od5-6. 4. Očekujući Vaš odgovor želim Vam dobro zdravlje!