Poštovani,
    Zbog problema sa gušenjem 25 marta sam dobila holter na korišćenje. Doktor je pročitao rezultate i dao sledeću dijagnozu: tokom holter monitoringa uglavnom se registruje s.r. Prosečne fr.oko 63/min., max. 137/min. I min. 50/min. (tokom sna)  U 08h i 29min. Viđen kratkotrajni paroksizam atrijalne fibrilacije. Registrovano je 84 pojedinačne sves, jedan sves triplet i jedna kratkotrajna svt od 4 sves u nizu. Vertikalni poremećaji ritma, smetnje provođenja i pauze u srčanom radu nisu viđene. Dg arrhythmia essv fibrilatio atriorum paroxismalis podaci o pacijentu: 54 godine, 150cm visina, 56kg težina. Bila bih zavalna da mi neko objasni šta sve ovo znači jer me zanima (normalno), a kod kardiologa sam zakazana tek 8 jula
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      srčane petkomore na kratko prave aritmiju tokom koje srce radi ubrzano (to je kratkotrajni paroksizam atrijalne fibrilacije) a tokom koga možete imati gušenje ili malaksalost. Aritmija je sama od sebe i prestala. Ako se bude javljala češće treba da uzimate neki antiaritmik.