Poštovani,
    bila sam na pregledu kod kardiologa dijagnoza je sledeća: obesitas. virosis. dyst. veget. s. m. c. sy cerv. chr. Interesuje me šta to znači? Inače imam ponekad osećaj ko da mi se stegne srce ko da stane to traje par sekundi i prođe. Imam 33 god.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      obesitas je gojaznost, virosis je prisustvo virusne infekcije u organizmu, distonija vegetativa je predominacija autonomnog nervnog sistema koja može praviti srčane tegobe, sy chr.cervicale je hronično oboljenje na vratnoj kičmi, neuralgija na vratnim nervima. Pozdrav