Poštovani,
    da li možete da mi protumačite nalaz; na srcu akcija normalna, radnja ritmična tonovi jasni i nema grubljih dumova, na bazi blag sistolni šum, na plućima normalan disajni šum, abdomen mekan, ekstremiteti bo. Sinusni ritam, niža voltaža, st i t bo. Ao 21, av18, la32, rv26, eddlv45, esd27, vs9, zz9mm. Aorta uljudnih dimenzija, u korenu i ascedentno, valvula trolisna, dobre funkcije, leva predkomora nije dilatirana kao ni desno srce. Prednji mitralni kuspis je duži i giba se u medijsmom delu put nazad u sistoli nema grubljeg prolapsa, trag je mr. Leva komora referentnih dimenzija, hiperkinetska, nema sedimentalnih ispada u funkciji. Perikard je uobičajen. Naglašeniji apkolateralno, adhezija. Doplerom se registruju normalni protoci. Dg; sy hiperkineticum.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      postoji mali prolaps mitralne valvule tj. deo jednog zaliska se ugiba prema pretkomori. To ne pravi iole ozbiljne promene u radu leve komore tako da se ne trebate brinuti.