Poštovani,
    Moja sestra ima 18 godina. Radila je ehokardiogram i zaključak je sledeći: pulmonalna stenoza-sup. supravalvularna pulmonalna stenoza (pvmaxpg=32.3-43.3 mm hg). Baloniranje srednjeg segmenta (a2) prednjeg mitralnog kuspisa. Elongirana horda za prednji mitralni kuspis. Kompetentna mitralna valvula. Zanima me da li ovo može da se otkloni nekom hirurškom intervencijom i da li sa ovim stanjem može da se bavi sportom?
    Hvala!

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      u ovom stanju se mora pratiti da bi se procenilo ima li dinamike tj. pogoršanja urođene mane koju vaša sestra ima. Može se otkloniti hirurgijom a mislim da sport nije dobar izbor u ovom trenutku.