Poštovani doktore,
    molila bih odgovor na sledeće pitanje, od februara 07, uzimam holipam od 20 mg. Sem toga i monopril od 20 mg ujutru, vazotal od 5mg uveče, cardiopirin posle ručka i pomenuti cholipam uveče. To je terpija, koju sam dobila nakon naglog skoka pritiska i utvrđenog zakrečenja krvnih sudova vrata (60% i 40% ). Holesterol je bio blago uvećan. Holesterol je vraćen u normalu vrlo brzo, zakrečenje se polako smanjuje. Moje pitanje je da li je opasno da već treću godinu pijem svakodnevno cholipam? Tako je rečeno mom suprugu u apoteci, a kardiolog je jeseni 08. rekao da nastavim istu terapiju, inače, srce je uredu. Imam i blage noduse na štitnoj žlezdi, koja odlično funcioniše. Nadam se da nisam bila konfuzna i molim za odgovor.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      dok uzimate cholipam holesterol će biti dobar, kada prestanete sa lekom holesterol će porasti. Ta grupa lekova može imati i neke negativne efekte ali bi se oni do sada ispoljili. Neka nastavi sa terapijom.