Poštovani,
    Imam 23 godine i doktori su ustanovili da imam koksaki virus. Radila sam ekg i imala sam 122 otkucaja u minutu, i on mi je prepisao dilatrend 6.25 mg-po jednu četvrtinu leka. Meni se stanje nije znatno popravila jer i dalje imam 90 otkucaja u minutu u stanju mirovanja. Želim da znam da li je to prava terapija koju koristim ili bi trebalo da promenim terapiju. Takođe me zanima kako se leči koksaki virus i kako se on vraća. Mnogo se plašim, zbog toga mi je vaš savet jako značajan i bitno mi je da mi odgovorite.
    Unapred hvala. Ivana iz Smedereva

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovani,
      dilatrend je lek koji smanjuje frekvencu i smanjuje potrošnju kiseonika u miokardu. Veća doza bi smanjila frekvencu još više ali vam to treba predložiti i odobriti vaš lekar. Eradikacija virusa traje dugo i trebate pratiti titar virusa da bi se pratilo njegovo smanjenje u organizmu.