Postovani,   imam 55 god.Prije tri dana sam osjetio aritmiju,izmjerio pritisak koji  je bio 140/100 i puls 120.Nijesam imao nikakvo fizičko naprezanje,otisao  sam u hitnu pomoc gdje su mi dali injekciju za umirenje rada srca.Nakon  sat vremena pritisak je bio 117/80 a puls 79.Izvadio sam nalaz krvi na  kome je opasna holesterol veci za 0.7 od propisanog.Tri dana pijem jednu  tabletu inderala dnevno i pritisak je 120/79,puls 83.Koji može biti  uzrok povišenog pulsa,poslednjih mjesec dana bio je u rasponu od 90-100.

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • Najverovatnije da je u pitanju povišen tonus simpatikusa što se dešava pri  konstantnom stresu ili psihičkom naprezanju. Terapija koju ste dobili je  dovoljna da reši Vaše tegobe i da ih drži pod kontrolom.