Poštovani,
    Nedavno su počeli moji problemi sa visokim krvnim pritiskom. Bio sam kod lekara i spustali mi pritisak injekcijom ali nije puno pao. Bio je 210/137 do sada nisam imao nikakav problem sa zdravljem ali zadnjih par nedelja mi je stalno visok pritisak. Spušta se negde oko 170/100 i doktor sumnja da su razlog bubrezi ali do sada ništa konkretno. Više puta mi uzeli krv i mokraću. Sada pijem amlodipin 5mg a od danas sam počeo i lasix retard depotkaps 30mg jel imate neki savet šta da radim. Rekli su mi da nema bakterije, ne osećam nikakvih tegoba kod mokrenje ili bilo šta unutra. Boli me vrat kad je pritisak više od 170 a ekg je uredan puls normalan.
    Puno hvala

    Odgovoreno: 24. 05. 2009.
    • Poštovani,
      morate što pre dovesti pritisak na vrednosti 140 sa 90mmhg i držati ga u tim granicama, ako treba i sa svakodnevnim posetama doktoru dok se ne nađe lek i doza koja je optimalna za vas. Treba uraditi pregled nadbubrežne žlezde i bubrežnih arterija za početak.