Postovani doktore, imala sam koksaki virus i nakon ultrazvuka srca  doktor mi je prepisao propranolol 1/4 dva puta dnevno. Posle sam bila na  kontroli i rekao je da je sve u redu ali i dalje da pijem taj lek. Do  kad cu ja morati piti te tablete,jel se to pije celi zivot? Imam 26  godina. Planiram trudnocu,da li se pije i u trudnoci? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 05. 02. 2008.
    • Propranolol pijete da bi se smanjila srčana frekvenca čime se štedi srčani  mišić. Naravno, nećete ih piti ceo život, pogotovu ne u trudnoći. U prva 3  meseca trudnoće ne smete uzimati nikakve lekove.