Poštovani,
    Posle uspešne anginoplastike sa implantacijom jednog stenta u medijalni segment srca, mom ocu je dat uput da naknadno uradi procenu protoka cfr za medijalni segment lad, pa me zanima kakvo je to snimanje, kako se radi i koja ustanova u zemlji to obavlja

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovani,
      pretpostavljam da mislite na ffr, što je merenje protoka kroz koronarnu arteriju na osnovu čega se ocenjuje koliko je suženje značajno. Radi se u više centara u Srbiji: Dedinje, kc Beograd, kc Niš, Kragujevac. . . Sam pregled izgleda isto za pacijenta kao koronarografija.