Poštovani,
    Već 24 godine imam hipertenziju i liječim je prinormom, vodim računa o higijensko-dijetetskom režimu, imam povećane masnoće 7.11, glukoza 7,3 doktor je ordinirao nove lijekove, enalapril hct, enalapril tab 20 mg, norvasc tab, bisoprolol 5mg polovinu tab, molim vas da mi odgovorite na koji način da se oslobodim prinorma koji koristim 24 godine s obzirom da se on ne smije izbaciti iz upotrebe odmah i koji je to postepen vremenski period s obzirom da ga koristim 24 godine.
    Hvala vam

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovani,
      imate u terapiji bisoprolol koji je u istoj grupi kao prinorm, pa nećete imati negativan efekat prekida koji kod tog leka i nije mnogo izražen. Zbunjuje me da imate u terapiji i enalapril i enelapril u kombinaciji sa diuretikom (hct) .