Poštovani,
    Imam 48 godina. Od svoje 41 godine imam povećan krvni pritisak pretrage su u redu. Lekari tvrde da je to predklimaks. Menstruacije su od pre 6 meseci neuredne. Sada taj pritisak varira od 170/90, pa padne na 115/55. Od terapije pijem ujutru prexanil od 4 mg. Uveče norvask od 5mg. Po potrebi pola nifelata od 20 mg. Kada je jako visok. Ugojila sam se u poslednjih 8 godina preko 10 kg. Posao mi je kancelarijski, slabo se šetam jer imam povremeno vrtoglavice i mučnine. Šta još treba da uradim da mi bude lakše?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovani,
      varijacije pritiska je jako teško kontrolisati i potrebno je videti kad je pritisak visok a kad nizak, da li postoji neko pravilo u tome da bi se onda napravila modifikacija terapije i vremena njenog uzimanjaa. Morate biti aktivniji van radnog vremena a višak težine direktno utiče na vrednost krvnog pritiska.