Poštovani
    Molim vas da mi odgovorite hitno na pitanje moja svekrva ima jako povišen holesterol 10.70 a trigliceridi su 1.75. Pokušala je sve i svašta pila je čajeva lekova i ništa joj nije pomoglo sada pije vasilip on joj ne odgovara jer ne može da spava bole je mišići, peckaju je ruke i ne moze da izdrži više molim vas da mi pomognete da nađemo rešenje da nedođe do fatalnih posledica sad je i na dijeti pa skoro ništa ni ne jede molim vas da mi kažete šta može da jede i kako možem da joj pomognem?
    Čekam vaš odgovor sa nestrpljenjem unapred zahvalna vaša verna Jadranka
    hvala

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovana Jadranka,
      vasilip spada u grupu statina koji na žalost imaju nekada nus pojave upravo ovako kako ste ih i opisali kod vaše svekrve. Može da pokuša sa nekim drugim statinom a ako se i na njega ponovi ista reakcija, onda preostaje drastična dijeta ili neki od lekova starije generacije.