Poštovani,
    22 januara dijagnostifikovan mi je tromboflebit dubokih vena ruke (2 vene) i scintigrafijom embolija pluća (minorno kažu)?! Bili su ne formirani a sada je sve ok. Pijem farin 1 tabl. inače imam 48god. Ova terapija sprecava dalji nastanak tromba a da li postoji lečenje jer mi ruka pri malom naporu i dalje otiče. Imam hroničan pijelonefrit i 2 kamena u bubregu koji je u hipotrofiji. Često se zamaram i bezvoljna sam. Da li imate neki savet za mene.
    Unapred zahvalna Vesna Lukić.

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana Vesna,
      uz uzimanje farina ide i određivanje inr u Zavodu za transfuziju koji kod vas treba da bude preko 2,5. Konsultujte vaskularnog hirurga oko mogućnosti da se trombi iz vena izvade operacijom.