Postovani dr Perisicu,vec sam Vam pisala i Vas odgovor je bio da na  osnovu nalaza koje sam Vam poslala nema Coxacie virusa. Medjutim,ja i  dalje imam tegobe poput blagog probadanja,zategnutosti misica iznad  leve dojke,osecaja nedostatka vazduha,uznemirenosti(citavog  organizma). Zanima me da li se putem analize krvi moze utvrditi  miokarditis? I koje su to analize?  Iako zelim da verujem da su sad sve ove tegobe "iz glave" kako kaze dr  koji me je pregledao(ili DNC),puno bi mi znacilo i Vase misljenje.  Hvala.  S postovanjem

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • Poštovana  prisustvo miokarditisa tj dijagnoza se može postaviti putem ultrazvuka,  EKG-a ili putem endomiokardne biopsije. Širok je spektar mogućih  uzročnika miokarditisa ali ono što Vi opisujete sigurno ne predstavlja  znak bolesti.