Postovanje  imamo decaka koji je star- pa 22 meseca  prilikom rodjenja je bio mali 2,7kg pa su mu zbog toga mislim skroz  nepotrebno radili 4 puta ultra zvuk glave, slali me kod fizijatra, kod  hirurga -itd- a dete je sasvim ok i normalno-pa sad su mu nasli nekakav  sistolni sum na srcu pa su nas slali u Cacak na pregled kod decijeg  kardiologa - a mi smo iz Ivanjice- gde je na tom pregledu bilo sve u  redu ali su nam opet zakazali da dodjemo i na ultra zvuk da budu  sigurni- pedijatri su mojoj zeni rekli da je to bezopasan sum - ali njoj  nevredi govoriti- pa ni posle ovog pregleda nije bilo dovoljno sto je  receno da je sve u redu- ona insistira da idemo i na taj ultra zvuk- pa  me zanima dali imam potrebe da vise dete izlazem tim snimanjima za koje  smatram ma koliko bili bezopasni -da nisu ipak toliko beznacajni po  zdravlje deteta u buducnosti.Pozdrav iz hladne Ivanjice.  +

    Odgovoreno: 03. 02. 2008.
    • Možda je Ivanjica hladna ali ja sam čuo da je i lepa.  Deca mogu imati sistolni šum u manjem uzrastu a da to ne predstavlja  nikakav patološki nalaz niti znak bolesti. Ultrazvuk je savršeno bezbedan  i neškodljiv za Vašu bebu pa ako će to smiriti Vašu suprugu, nemojte joj  protivurečiti.