Zanima me koliko je alarmantno sto mi donji pritisak pada na 45. Normalan pritisak mi je 110/80, a ume mi biti i 90/45. Zanima me koliko je alarmantno sto mi dodnji pritisak cesto pada u odnosu na gornji, i da li postoji lek za nizak pritisak.

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

    • Nizak krvni pritisak se veoma retko leči medikamentima. Najvažnije je da li Vi imate tegobe kada Vam je pritisak tako nizak. Ako se jave nesvestica, vrtoglavica ili glavobolja popijte pola litre tečnosti i pritisak će se normalizovati.