Poštovani,
    danas sam prvi put osetila tahikardiju, koja je me je uplašila i navela da vam napišem par reči i od vas potražim odgovor. Danas 29.04. po dolasku s posla oko 16i30h osetila sam jako i ubrzano lupanje srca. Jedva sam dolazila do vazduha. Nije bilo preskakanja niti bilo kakvog zastajanja u radu srca. Puls nisam merila. Trajalo je sve oko dva minuta i srce je potom "uhvatilo" pravi ritam. Pušač sam zadnjih pet godina. Krvna slika je u granicama normale kao i biohemija. Dopler krvnih sudova o.k. Od lekova pijem samo ksalol 0,25 i to od pre mesec dana. Pritisak 110/70. Imam 38 godina, samohrana sam majka troje dece. Šta je vaša preporuka i šta treba da radim?
    Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 10. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Napad ubrzanog rada srca se može javiti baš kao vama: iznenada, i tako i prestane. Ako su urađene analize u granicama normale, nemate razloga za brigu. Uzimajte sedative, regulišite težinu i ako možete smanjite da 5 do 6 cigareta dnevno.