Poštovani doktore,
    Moj otac ima 72 godine, uklonjena mu je tiroidna žlezda zbog nodusa, rad bubrega mu je 50%, inače je dobrog zdravlja i kondicije. U zadnje vreme je osećao preskakanje srca i javio se doktoru u Nišu gde živi. Holter mu je zakazan za Jun, rečeno mu je da još nije za pejsmejker. On je zabrinut jer mu je prepisan lek " aminofilin" koji ima brojne kontraindikacije, a u stvari je za probleme sa disanjem. Molim Vaše mišljenje.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Aminofilin se može dati i ako srce radi sporije što je možda bio razlog za njegovo propisivanje Vašem ocu. Preskakanje srca nije razlog za ugradnju pejsmejkera ali spor srčani rad jeste.
      Pozdrav.