Više od dve godine svakodnevno uzimam po 10 mg Vasilipa za snižavanje nivoa triglicerida i holesterola u krvi. Poslednja analiza krvi je pokazala da je nivo triglicerida 2,65 a holesterola 6. Pored toga došlo je do malog povećanja enzima jetre. Ovih dana sam od prijatelja sam saznao da za znižavanje triglicerida postoji jedan drugi lek SORTIS. Zanima me kakav je to lek i da li bi bilo dobro da pređen na terapiju sa njim? Kolika bi dnevna doza leka trebala da bude u mom sličaju? Unapred se zahvaljujem na vašem odgovoru, Mihail Maksimov

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

    • Vasilip i Sortis su veoma slični lekovi iz iste grupe i prvenstveno deluju na obaranje nivoa holesterola a mnogo manje na trigliceride. Postoje drugi lekovi koji su efikasniji u obaranju triglicerida ali Vam njih mora propisati lekar. Oprez: I kod ovih lekova se mogu povećavati jetrini enzimi. Pokušajte sa dijetom da oborite trigliceride.