Poštovani,
    Angina pectoris i20 st. Post infarctum miocardii p. Inferoposterioris a. M. I hipertensio arterialis hiperlipoproteinaemija obesitas sa ovom dijagnozom upućen sam na dedinje radi zakazivanja operacije. Dijagnoza konzilijuma na dedinju je > hirurška revaskularizacija miokarda - bypass ria, sistem rcx, acdx, na listi cekanja tek juna 2011. god. Interesuje me da li je moje stanje hitno ili mogu bez većeg rizika da sačekam termin? Pokušana je ugradnja stenta ali na bežanijskoj kosi nisu uspeli u tome.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Stepen hitnosti Vaše operacije se može proceniti gledanjem filma sa koronarografije, ultrazvuka i procene postojanja srčane slabosti. Bez obzira na brojne dijagnoze ovako se ne može proceniti hitnost operacije.
      Pozdrav.