imam 32godine i imam problema sa hipertenzijom.preterano sam gojazna.pijem presolol 50mg i prilenap hl ujutru,i prilenap hl uvece.sa tom terapijom pritisak mi je relativno u redu,ali imam pratece glavobolje i trnjenje glave.neurolog kaze da je to od varijacija pritiska tokom.da li bi regulacijom moje telesne tezine mogla da izbacimlekove iz uptrebe?
    unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

    • Postoji velika verovatnoća da bi smanjenjem težine smanjili i krvni pritisak. Ono što je sigurno je da bi se Vi osećali bolje i da bi bili zdraviji. Izračunajte svoj optimalni BMI i probajte da nekom od dijeta po savetu lekara skinete težinu.