Poštovani doktore,
    Ja imam problem sa lupanjem srca. Otkucaji ponekad dođu i do 140 a u normali 80. To je rezultat sa holtera. A zaključak sa ultra zvuka i ekga je sledeći; prilapsus valvulae mitralis diskreta, arrhythmia exstrasystolica supraventricularis, fibromialgia suprascapularis, su cervicobrachiale. Su anxiosum. Th. Propranolol 40mg 3x1/4 rivotril 2mg 3x1/4 koenzim q10 fizikalna terapija. Molim Vas da mi ovu dijagnozu objasnite na narodski jezik da li je to nešto opasno i da li je ova terapija prava pošto i pored te terapije meni srce ponekad prolupa i do 115 otkucaja. Štitna žlezda je u redu krvna slika je u redu a i terarije sam odradila. Pri malim naporima se jako zamaram. Pritisak je neujednačen čas visok 150/100 ili 110/70. Imam 42 godine. Još ovo da napomenem ako nešto važi; imam šuštanja u ušima i glavi.
    S poštovanjem Gordana.

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      5 dijagnoza da bi se reklo da ste nervozni i uplašeni. Predlažem fizičku aktivnost koju volite sve do zamora, lekove za smirenje i boravak na otvorenom. Nemate bolest i tako se i ponašajte.
      Pozdrav.