Poštovani,
    Već 3 godine osećam veoma iritirajuće i neugodno preskakanje srca kao i ubrzan puls koji mi smeta (85-95 u mirovanju). Pre 3 godine imao sam koxaki virus, zatim sam se na njega pre godinu dana testirao i nije ga bilo. Pijem Concor koji smanjuje preskoke međutim u zadnje vreme se ponovo pojavljuju i nepodnošljivi su. Inače kod kardiologa sam bio i nikakva bolest ili sl. nije nađeno (sem prolapsa mitralnog zaliska). Da li postoji nešto čime mogu da smanjim preskoke sem ovog leka?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Sa tegobama koje imate beta blokatori su stvarno najbolji izbor terapije, a Concor je jedan savremeni lek. Ne znam koliku dozu uzimate ali probajte da je u konsultaciji sa lekarom povećate do one koja smanjuje preskoke a ne ometa vam krvni pritisak.
      Pozdrav.