Moj suprug je dozive infarkt u 45 godini zivota pre 6 meseci.Radili su mu koronorografiju i ubacili 3 stenta.Nakon infarkta je kasljao jedno vreme i prestao a sada ponovo zaprimecujem da je poceo da kaslje.Htela bi da naglasim da je prestao da pusi od momenta infarkta,i da nije prehladjen.Dali kasalj ima neke veze sa prezivljenim infarktom?
    Vesna

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Poštovana Vesna, kašalj može biti posledica prestanka pušenja i sa vremenom će se smiriti. Ali, može biti i prateća pojava grupi lekova koji se zovu ACE inhibitori i gde spadaju: Zorcaptil, Enalapril, Hemokvin, Monopril, Lisinopril...Mislim da kašalj kod Vašeg muža nema veze sa preživljenim infarktom.