Poštovanje,
    Moja kćerka je rođena 1992. g. i od osmog razreda povremeno osjeća probadanje u grudnom košu (narodski rečeno " razapinjanje"), to traje nekoliko minuta. Pritisak je normalan (110/70) samo često ga ne može izmjeriti na digitalni tlakomjer (ne znam u čemu je problem). Sinoć je osjetila, ležeći na lijevoj strani otkucaje srca, kako ona kaže sa svih strana, a ujutru se vratila ranije iz škole sa bolom u vratu, predjelu leđa (nije mogla disati, tj. kada udahne ne boli nego kada izdahne osjeća bol, a onda opet taj bol u prsima sa normalnim disanjem. Ja sam odmah zakazala uz srca, ali kod nas se čeka od 15 do 2 mjeseca pregled. S nadom da će te mi vi prije odgovoriti i pretpostaviti o čemu se radi, srdačno Vas pozdravljam!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da se ne trebate plašiti, nema naznaka bilo kakve srčane bolesti. Digitalni aparati slabije mere pritisak i neprecizni su kada treba izmeriti nizak pritisak. Bol koji opisuje vaša kći liči na mišićni bol, možda fizičko preopterećenje ili neutreniranost na fizički napor, uz srca će biti normalan.
      Pozdrav.