Poatovani doktore,  Od pre dva meseca, povremeno, u stanju mirovanja osecam snazno udaranje  srca. Kardioloski pregled , koji je kratko trajao pokazao je da je EKG  u redu, kao i ultrazvuk srca, a da je najbrzi otkucaj bio negde oko 85.  Doktor mi je prepisao po pola tablete concora ujutro i uvece lek sortis.  Sortis je prepisan zbog uvida u rezultate analiza krvi. Jedan je  rezultat bio: ukupan holesterol 5,86 i los 4,26, a druga ( razmak dva  meseca posle slava...) ukupan 6,70 i LDL 5,14.Posto nisam pristalica  nepotrebne upotrebe lekova, molim Vas za misljenje. Da li je moguce  probati skidanje holesterola dijetom i omega 3 masnih kiselina? Nemam  visak kilograma, ali volim pikantnu hranu i da li ta upotreba lekova  znaci da bih ih kasnije stalno koristila. Kontrola mi je za mesec dana.  Hvala.

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    •  Sortis bi trebao da Vam obori nivo holesterola ali je Vaš holesterol  porastao. To znači da ste pravili neku grešku u ishrani jer se morate  pridržavati i određene dijete uz uzimanje ovakvih lekova. Po prestanku  uzimanja leka holesterol će se vratiti na prethodni nivo. Dijeta može  pomoći, naravno.