Postovani doktore u oktobru prosle godine nakon dizanja tereta osetio  sam malaksalost, ali sam nastavio da radim iako sam bio dosta  iznemogao. Te noci iz sna me je probudio bol i stezanje u grudnom  kosu. U hitnoj pomoci sam dobio neku injekciju. Sutradan sam se javio  kardiologu i dobio od terapije dillatrend 12.5mg, concor cor 2.5 mg,  parsedil 75mg i bromazepam 1.5mg. Dijagnoza je bila aritmija i  stenokardija. Medjutim i dalje imam preskakanja srca i odredjenu  nelagodnost u grudnom kosu. Takoje imam i ostar bol koji se krece od  desne sise ka ramenu koji se javlja u nekim polozajima. Inace  dijagnosticiran sam kao ciras na zelutcu i imam diskus herniju, nizak  pritisak 90-60 pa i nizi uz puls od 48 otkucaja.  Imam 57 godina i 58 kilograma. Molim Vas za savet.

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Način na akoji ste dobili bol, uz kombinaciju sa Vašim polom i godinama  mogao bi da pripada koronarnoj bolesti ali je način dobijanja tegoba  moguće povezati i sa rupturom papilarnog mišića- Predlažem da uradite  test opterećenja i ultrazvuk srca.