Postovani doktore, imam za vas nekoliko pitanja i nadam se da cete mi  moci odgovoriti na njih. Kako , zasto i kako si pomoci.  U poslednjih nekoliko dana imam bolove u prsima, levom ramenu i  plecki, ne desava se cesto ali jednom na dan. Bol je neodredjena, ne  znam tacne gde da je svrstam i kojom jacinom da je nazovem. Bol se  uglavnom javlja izmedju grudi, vise na levu stranu i traje nekoliko  sekundi do 2 minute, nakon cekga ona prestaje. Bol je u vidu nekog  stiskanja ili presecanja, ali vam je zaista ne mogu tacno opisati. U  tim trenucima ne mogu puno toga, kao da me paralizira, ne mogu punim  plucima udahnuti jer me nakon toga ponovo presece.  Da li vi znate zasto je to tako i sta je to, vidite li u mom  objasnjenju potrebu za posetu doktoru kako opste prakse tako i  kardiologu, smatrate li to ozbiljnim problemom. Usput vam nisam rekla  da imam 24 god i jedan porod.  Unapred sam vam zahvalna i nadam se skorom odgovoru.  S postovanjem

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    •  Poštovana , tegobe koje Vi opisujete ne liče na tegobe koje bi  dalo srce. Kako ste mladi i imate dete, liči mi na opis koji daju majke  koje puno nose decu, pa su te tegobe najčešće mišićnog porekla. Može  pomoći običan aspirin.