Poštovani,
    Željala bih da mi pojasnite nalaz uzv i holtera i vaše mišljenje glede mojih tegoba. Nalazi uzv: aorta: debljina u korijenu 3.3cm odvajanje zaliska 1.6cm pg 6mmhg mitralna valvula: de otklon 2.3 cm, ef nagib 8.3 cm lijevi atrij: 2.9 cm lijevi ventikul: dijastola 5 cm, sistola 3.3 cm, ef 0.62, septum 1 cm, stražnja stjenka 0.9 cm desni ventikul: dijastola 1.9 cm, prednja stijenka 0.5 cm trikupsidna valvula uredna pulmonalna valvula b. o. pg 4.7 mmhg perikard bo hemodinamski neznačajan prolaps prednjeg i stražnjeg mitralnog zaliska. Holter: sk 66min/42-130/ beznačajna eletopijska aktivnost /11 pojedinačnih sves, 1 par, 7 pojedinačnih ves / pq b. o. Smetnje provodnjom desnom granom. Pri višim frekvencijama neznačajna infederalna st depresija. Naime, imala sam tegobe lupanja srca i preskakanja te sam se zbog tih tegoba podvrgnula pretragama. Dan danas tegobe su prisutne, ali nešto rijeđe. Iznad lijeve dojke mi je prije mjesec dana počelo neko pulsiranje, pritiskanje, kao da teško udahnem, jako me plaši. Kada se javi traje cijeli dan i osječam se tako teško da bih samo ležala. Oprostite na dugoj poruci.
    Hvala lijepo na odgovoru.

    Odgovoreno: 04. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Nalaz vašega holtera i uz srca uopšte nisu loši i ne trebaju Vas brinuti. Tegobe koje opisujete ne pripadaju nečemu što bi pokretalo srce, pre liče na medjurebarnu neuralgiju ili pleurodiniju. Probajte sa analgeticima: voltaren, ibuprofen, novalgetol... Ne trebaju Vam novi pregledi.
      Pozdrav.