Postovani,   Skoro mi je radjen MSCT skener koronarnih sudova. Receno mi je da je  nalaz uredan, ali da su neki od tih sudova u svojim zavrsecima gracilni,  pa me zanima sta to znaci? Jel to generalno dobro ili lose? Receno mi je  da imam 3 grane, a da je uobicajeno da ljudi imaju 2 grane? Svi smo mi  razliciti, ali bih ipak voleo ako mozete da prokomentarisete. Imam 24  godine. Unapred hvala

    Odgovoreno: 27. 01. 2008.
    •  To znači da su na svojim završecima malog kalibra (dijametra). 3 grane  znače su vrlo čest anatomski varijetet i ne predstavlja bolesno stanje. Vi  ste zdravi, kontrola za 20 godina.