imao sam napad ubrzanog rada srca u americi pre 5 meseci,puls 130 i  povisen pritisak i osecao sam knedlu u grlu,isao sam na preglede i  konstantovano mi je da mi je kalijum jako nizak u krvi a sve ostalo ok i  da je to najverovatnije uzrok,neposredno pola sata pre tog napada  koristio sam marihuanu i bilo je jako toplo tog dana 40 stepeni.3 godine  pre toga im ao sam povisen donji pritisak u odredjenom periodu(90  eventualno 95)dok je gornji ok.To mi se desavalo neki put iz cista mira  aneki put posle 2 ili 3 case koka kole,i povremeno dobijam jake naopade  zedji i suvoce usta(krvna slika kazu odlicna ma da su mi limfociti  povecani 48,5).Ovde me je ponovo mucio donji pritisak i povremeno sam  imao nepravilan srcani ritam uz gubitak daha.na ekg je sve u  redu,trenirao sam dzudo 7 godina i prestao pre 4 godine,visina 177 i  tezina 84 kg,neredovna fizicka aktivnost.Psihijatar je konstatovao da  sam napet i prepisao mi bromazepan.pritisak je sada ok.Moj problem je  sto osecam neko stezanj!  e oko vrata i u u grudnim misicima(narocito levom u kojem sam i ranije  osecao neku tenziju koja se gubi posle istezanja),povremeno kao i neku  knedlu u grlu ali nista sto me ugrozava iako osecam kao da mi malo fali  dah.Da li je moguce da su mi ti misici artrofirali i da li to ima veze  sa srcem i da li mbi trebao da idem na dodatne analize srca i ako mi je  ekg ok.I da li je moguce da sam osetljiv na odredjene proizvode kao sto  je koka kola,kafa,cokolada u nmvecim kolicinama iako mi je krvna slika  ok i ne smeta mi slano.Prestao sam da pijem,nepravilnog rada srca vise  nema ali zanima me sta je sa tim nedostatkom udajha i povremenog osecaja  knedle u grlu.Hvala

    Odgovoreno: 27. 01. 2008.
    • Poslednji deo Vašeg pitanja je doneo i prave odgovore. Supstance koje  pominjete očigledno deluju stimulativno na receptore srca kod Vas i  trebate ih izbegavati ili uopšte ne uzimati. Uzimanje marihuane je i  zakonski zabranjeno sem ako nije u medicinske svrhe. Napad tahikardije  koji ste opisali verovaatno je bio uzrokovan temperataurom i marihuanom  zajedno. Ako se nije ponavljao nema potrebe za nekom daaljom terapijom tog  simptoma.