Poštovani doktore,
    Mom ocu je pre par dana ustanovljen blok leve grane. Možete li mi objasniti kakve posledice može imati, koliko je to ozbiljna bolest.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Impulsi se iz pretkomore u komoru prenose preko dve grane Hisovog snopa, leve i desne. Blok leve grane znači da je ometeno sprovodjenje kroz levu granu što može biti posledica starenja ili bolesti, a ako ranije nije radio EKG blok grane je možda ti od pre. Po pacijenta ne mora imati nikakve neposredne posledice.