Poštovani,
    Imam vrtoglavicu, mučninu, povišen pritisak 150/100, glavobolje različitog inteziteta, osećam bolove u vratnim i leđnim pršljenovima, trnu mi šake. Nesvestice imam i kada lekovima stabilizujem pritisak.  Radila sam ekg, kompletnu krvnu sliku i kontrolisala štitnu žlezdu i rezultati su u granicama normale (osim holesterola 8. 3). Inače imam 53god, pušim kutiju cigareta dnevno, na poslu uglavnom sedim, ali svako veče praktikujem sat vremena lagane setnje. Od lekova sam pila presolol, a sada i prilenap hl. Ali to je za srce i pritisak, a mene naročito plaši jaka vrtoglavica - pa me zanima da li je to od pritiska ili od kičme i koje bih testove još trebalo da obavim.?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Pritisak koji pišete da imate može praviti vrtoglavicu i tek kada ga snizite ispod 90mmHg možete isključiti hipertenziju kao razlog za nju. Sledeći korak je ispitivanje krvnih sudova vrata i vratnih pršljenova da bi se videlo ima li promena na krvnim sudovima ai da li postoji neka prepreka oticanju krvi prema glavi.