Postovani doktore,  molim Vas za vase misljenje.  Vec 10 dana imam ubrzan puls srca oko 95 otkucaja, pritisak normalan 118  sa 75.   SImptomi: subjektivan osecaj pulsa veliki, imam utisak da otkucava preko  150 , iako proverom ono radi normalno,75 otkucaja u minuti.  Uradio sam u Nisu , kod Panajotovica, EKG,analizu krvi, proverio  hormone,(stitnu zlezdu), sve je bilo u redu, osim povisenog holesterola  , LDL je oko3.6, a HDL oko 1.58.  JAko se samaram kad radim neznatno teske fizicke poslove.  Pijem po preporuci doktorke Presol 1/4 ujutru i 1/4 uvece, Magnezijum  sumece tablete, Bromazepan od 1.5 mg, po potrebi kad osetim tegobe ...,  redukovao sam ishranu- ne unosim masti zivotisnjskog porekla, pojacao  voce i povrce.   I posle 9 dana ja imam iste probleme: subjektivan osecaj jakog lupanja  srca, osecaj jakopg strujanja krvi u srcu ( osecaj kao kad se drzi  rukama crevo kroz koje protice fluid visokog pritiska).   Imam 30 godina, ne pusim , bio sam dosta fizicki aktivan ( rekreativno  se bavio kosarkom), nesam pod stresom , nisam bolovao nikad od srca,...  Vase misljenje.  Hvala

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.
    •

      Ubrzan srčani rad se može predstavljati znak bolesti ali se može javiti i  kao prateći simptom u raznim situacijama: kada smo napeti, uzbuđeni,  nervozni, ljuti, uplaženi...,Sve su ovo situacije koje ne traju dugo i  kada one prestanu obično se smiri i osećaj ubrzanog rada srca. Pitanje je  da li postoji nešto što je moglo da napravi afekciju srčanog mišića: da li  ste imali neku infekciju u prethodnom periodu i da li je lečena.  Pregledajte pluća i uradite ultrazvuk srca.