Poštovani,
    U trudnoći sam imala pritisak 140 sa 80 a moj normalan je 110 sa 60. E sad i posle trudnoće (prošlo je od porođaja 6 dana) opet imam pritisak 135 82 i šta da radim? Dok sam bila u bolnici pila sam methyldopa.
    Hvala.

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • 135 sa 82 nije hipertenzija i ne zahteva posebnu terapiju, možda malo više pažnje u ishrani u smislu izbegavanja slanog i gaziranog. Kontrolišite pritisak i ako ostane u ovim granicama ne trebate terapiju. Pozdrav.