Poštovani
    danas mi je drugu na pregledu rečeno da ima šum na srcu da je potrebno da obavi ultra zvuk itd. Nikada nije imao problema niti bolove a profesionalni sportista je inače. Iako znam da mi bez neke detaljnije dijagnoze o šumu ne možete mnogo šta reći, voleo bi da mi kažete šta je to potrebno sve da obavi kako ne bi doneo pogrešne odluke i zaključke i da li to što nikada nije imao problema, bolove, preskakanja i slicno može da znači da je šum bezopasan tzv. funkcionalan, ako sam dobro shvatio sve što sam našao o tome?
    Hvala Vam unapred
    Bio bih Vam zahvalan ako bih odgovor mogao dobiti što pre

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Šum na srcu može biti i funkcionalan pa ne predstavlja bolest. U mladog čoveka kome se nadje šum na srcu EHO, koji je neinvazivan, brz i jako informativan pregled je najmanje što se može uraditi.