Poštovani,
    Imam 36 godina visok sam 175cm a tezak 92kg. Moj problem je u tome što imam česte vrtoglavice i gušenja (bolove) u grudnom košu. Pušač sam 15 god i jedna do jedna ipo pakla na dan može mi biti. Prije 2 god imao sam česte povišene pritiske čak 180sa 100i to se sad saniralo. Radio sam sve pretrage moguće od: nošenja holtera, testa opterećenja, ultra zvuk srca, doplera krvnih sudova vrata i glave, magnetnu rezonansu, slikanje pluća, itd... Ništa mi nije pronađeno nego je sve bilo ok i to su me pregledali vrhunski stručnjaci sa dobrom reputacijom. U svim slučajevima odgovor doktora je bila riječ \"STRES\". Ako vi imate neku drugu soluciju da mi obrazložite ove simptome molim vas napisite.
    Unaprijed zahvaljujem.

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Ako ne postoji racionalno objašnjenje za Vaše tegobe i ako su Vas ispitali kvalitetni lekari, onda im trebate verovati. Činjenice su da imate višak težine i da ste ozbiljan pušač. Ako ste regulisali pritisak, to je dobro... ali poradite i na ove dve stvari: težina i pušenje. Pozdrav.