Poštovani,
    Moj otac, 63 godine, je imao operaciju trostruki bajpas pre oko mesec dana. Javlja mu se otok na članku koji izaziva umerene bolove. To se često dešava posle šetnje, ali tek kada se smiri. Da li je ovo uobičajno pošto još nije dosta vremena prošlo od operacije ili postoji neki problem?
    Unapred hvala.
    Vladimir

    Odgovoreno: 12. 04. 2009.
    • Ako je otok na članku noge sa koje su uzimani venski graftovi, onda je to blaga venska insuficijencija i nestaće sa odmorom i dizanjem noge u visinu kukova, na jastuče ili krevet. Ako je otok crven i bolan, konsultujte dermatologa i vaskularnog hirurga, eventualno reumatologa.