Poštovani doktori,
    molim Vas da mi objasnite da li moj otac, koji boluje od aritmije tj. srce mu izlazi iz sinusnog ritma u apsolutu i veoma se teško vraća u sinusni ritam, sme da pije lek Cavinton, jer na receptu piše oprez za bolesnike sa jakom aritmijom? Da li postoji neki drugi način za vraćanje u sinusni ritam osim lekova?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 10. 04. 2009.
    • Osim lekova, postoje neki manuelni postupci koji se izvode samo u bolnici i pod neprekidnim EKG monitoringom.
      Drugi način je elektrošok, tj. elektrokonverzija.
      Kao što vidite lekovi su najbezbolniji.