Postovani, zabrinuta sam sa svog supruga,ima 34 godine,i, analize krvi su sledece : HOLESTEROL TOT.298 mg/dL; LDH 197 mg/dL; HDL 39mg/dL; trigliceridi 410 mg/dL; ALT 45 U/L AST 22 U/L ostale vrednosti su u normali,a sto se tice urina ,sve su vrednosti normalne osim pH=5 specificna tezina 1.026... Interesuje me da li povisene vrednosti holesterola i triglicerida mogu da se dovedu u red korektnom ishranom,i povecanom fizickom aktivnoscu ili je neophodna i terapija lekovima? i jos nesto,povisena vrednost ALT,da li moze biti posledica povecanja triglicerida i holesterola,ili su neophodne i druge analize za otkrivanje uzroka povecanja ALT?i ako su potrebne,molila bih Vas da mi napisete koje? unapred zahvalna Ana

    Odgovoreno: 09. 04. 2009.
    • Povišeni holesterolo i TG se mogu smanjiti dijetom, redukcijom težine i povećanom aktivnošću. Ako to ne pomogne, ostaju lekovi. ALD sam i izolovano povišen ne znači previše i ne trebaju dodatne analize.