Za kardiologa Ultrazvucnim pregledom srca ustanovljena je Insuff.v.aortae gr lev, tj. kako mi je objasnjeno trolisni zalistak ne zatvara dobro pa se deo krvi vraca. Th Tertensif SR, tablete magnezijuma 250mg, i Cardiopirin 100 mg, uz kontrolu za 3 meseca, rekavsi da nije ozbiljno i da treba da se prati. Molim za Vase misljenje ( zaboravio sam da pomenem da imam hypertensio arterialis essentialis i da nisam do sada pio lekove. pritisak je obicno 125/95)!

    Odgovoreno: 09. 04. 2009.
    • Aortna insuficijencija malog intenziteta ne predstavlja ozbiljan kardiološki problem, hipertenzija može biti odgovorna zaa njeno nastajanje ali u odmakloj fazi. Donji pritisak bi morao da bude ispod 90mmHg.