Prije 2 godine mi je dijagnostikovana insuficijencija mitralnog  zaliska,nisam pio nikakve tablete,osim sto sam jedno vrijeme primao  extencilin na 21 dan kao preventivu endokarditisa.Interesuje me dali ce  mi to predstavljti probleme u buducnosti s obzirom da imam 24 god,kako  da se ponasam,da li treba da pijem neke tablete,cajeve...?S vemena na  vrijeme osjecam tegobe i bolove u predjelu srca i zna mi se desiti da se  jako zadisem kada se penjem uz brdo ili neki malo fizicki rad.Molim za  odgovor,unapred zahvalan

    Odgovoreno: 20. 01. 2008.
    •

      Važno pitanje je odakle Vama u 24 godine insuficijencija mitralnog  zaliska. Da li je u pitanju neki defekt, da li ste preležali reumatsku  groznicu, zašto prevencija endokarditisa...Pošaljite tačan opis  ultrazvuka.