Poštovani dr.Perišiću
    Bila sam zbunjena posle rezultata sa skenera koji je glasio zbog visokih vrednosti kalcijuma nemoguća je angiografska procena koronarnih krvnih sudova. Zato Vam sada navodim tegobe. Bol je počela u predelu leđa između lopatica pri hodanju.
    Uradila sam > dopler karotidnih aretirija koji je uredan, eho srca nema perikardnog izliva, test opterećenja gde je zabeležena depresija CT segmenta 1,5 mm u lateralnim odvodima sa pojavom VES po tipu bigemije na poslednjem nivou opterećenja TEst je rađen na engometar bicikli do opterećenja od 100 W u trajanju od 11 minuta. Postignuta SME, nije bilo tegoba u grudima. Laboratorijski nalaz od 17.02. 2009. holesterol 10,7 trigliceridi 2,06, HDl hol. 060, LDL hol 9,11. Pijem sortis 20 mg x1, norvask 5 mg. x 1, concor 5 mg x 1 i aspirin. Dana 10.03.2009 holesterol 7,8, HDL hol. 1,4 LDL hol. 5,5. Zakazana mi je koronarografija za 09.04.2009. godine. Napominjem da sam pre ovih tegoba imala tragediju.
    Molim Vas da mi odgovorite šta je samnom.
    Veliki pozdrav!
    Gledala sam na sajtu kako se radi koronografija.

    Odgovoreno: 30. 03. 2009.
    • U svakom slučaju posle 9. aprila ćete znati istinu o koronarnim arterijama.
      Lično mislim da će Vaša koronarografija biti bez ozbiljnih nalaza, test je predugo trajao da bi bio informativan a u MSCT ne verujem. Javite se posle koronarografije sa opisom nalaza.